انواع بهترین قهوه

انواع بهترین قهوه

انواع بهترین قهوه

انواع بهترین قهوه

بهترین نوع قهوه. در مورد قهوه.

درخت قهوه برگ هایی همیشه سبز و زیبا دارد، گیاهی از تیره Coffee که بیشتر از یک سوم مردم جهان هر روز آن را به عنوان یک نوشیدنی محبوب می نوشند. واژه قهوه برگرفته از زبان عربی و به معنای تحریک کننده و زائل کننده اشتهاست.
قهوه , خواص قهوه , قهوه تلخ , قهوه سبز

انواع بهترین قهوه

درخت قهوه بین هفت تا 10 متر بلندی دارد و در هوای گرم و مرطوب رشد می کند. عطر گل های کوچک و سفید این درخت بی شباهت به بوی خوش گل یاسمن نیست. بهترین و مرغوب ترین قهوه که طعم و عطر منحصر به فردی دارد از بوته ای به نام Arabica در برزیل به دست می آید. قهوهتانزانیا و اتیوپی نیز دو کشور مهم تولیدکننده قهوه هستند که محصول آنها بو و مزه مخصوصی دارد. قهوهدر ایران حدود هزار سال پیش، حکیم ابوعلی سینا در کتاب خود، شرح جامعی از خواص قهوه داده است. امروز بر اساس آمارهای به دست آمده، حدود 89 درصد از مردم جهان قهوه و چای یا هر دو آنها را مصرف می کنند و حدود 30 درصد از مردم دنیا قهوه را به هر نوشیدنی گرم دیگر ترجیح می دهند.

انواع بهترین قهوه

قهوه , خواص قهوه , قهوه تلخ , قهوه سبز

انواع بهترین قهوه

قهوهخبر تازه که شما می‌توانید نسخه اصلی آن را در سایت معتبر bmj بخوانید این است که بر اساس پژوهشی که روی ۲۵ هزار شهروند کره جنوبی با مصرف متوسط قهوه در روز صورت گرفته است (یعنی مصرف ۳ تا ۵ فنجان قهوه در روز)، این نوشیدنی باعث کاهش تصلب شریان‌ها و به عبارت ساده‌تر و دقیق‌تر نشست کلسیم و سخت شدن شریان‌های خونرسان قلب یا همان شریان‌های کرونری می‌شود.

انواع بهترین قهوه

قهوهو البته این همه ماجرا نیست، بر اساس پژوهش‌های دیگر قهوه احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲، پارکینسون، بیماری‌های کبدی، سرطان پروستات، آلزایمر و دردهای پشت و حتی سرطان‌های پوست ( هم ملانوما و هم BCC) را کاهش می‌دهد. حتی مطالعه‌ای هم نشان داده است که مصرف بین ۴ تا ۶ فنجان قهوه ممکن است احتمالا ابتلا به بیماری ام اس (مالتیپل اسکلروزیس) را کاهش دهد و سیر پیشرفت بیماری را در بیماریان ام اس بطئی کند.

انواع بهترین قهوه

قهوه , خواص قهوه , قهوه تلخ , قهوه سبز

انواع بهترین قهوه


قهوهاین تصور نادرست وجود دارد که اسپرسو یک دانه است. در واقع کلمه اسپرسو به روش خاصی از دم کردن قهوه گفته می شود. اسپرسو نوعیقهوه است که در دستگاه اسپرسو دم می شود. دانه ها قبلاً خوب آسیاب می شوند و سپس دوز سریعی از فشار زیاد و آب گرم دریافت می کنند.

انواع بهترین قهوه

این ترکیب فشار و آب، مقدار کمی قهوه متراکم با طعم غنی استخراج می کند. یک جرعه اسپرسو حدود 7 تا 9 گرم قهوه آسیاب شده می برد که حدود 2 اونس (56 گرم) قهوه اسپرسو تولید می کند. دو جرعه دوبرابر قهوه آسیاب شده می برد و دو برابر قهوه اسپرسو تولید می کند.

قهوه

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*